Son 2 yıl içerisinde Karaman’daki obruk sayısı 6’ya yükseldi. Konya’nın Karapınar ilçesine sınır olan Karaman’ın Akçaşehir beldesindeki elma bahçesinin ortasında 100 metre çapında ve 20 metre derinlikte dev obruk oluştu. Oluşan obruk, 50’nin üzerinde elma ağacını adeta yuttu.
GÜNCEL
Yayınlanma: 04 Mart 2022 - 18:50
Dev obruk, elma bahçesinde ağaçları yuttu
Karaman’ın Akçaşehir beldesinde bir elma bahçesinde oluşan dev obruk, çok sayıda elma ağacını yutarken, vatandaşları tedirgin etti. Konya’nın Karapınar ilçesinden sonra Karaman’da da obrukların sayısı her geçen yıl artmaya başladı.
GÜNCEL
04 Mart 2022 - 18:50